Szymon Hołownia nie wyklucza współpracy z PiS

Źródło obrazka: Silar / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)


Ubiegający się o urząd prezydenta RP Szymon Hołownia zapowiada, że jest w stanie porozumieć się z rządem PiS i z nim współpracować, gdy decyzją wyborców zostanie wybrany na głowę państwa.

Przypomnijmy, że Szymon Hołownia jest jednym z dziewiętnastu kandydatów, którzy zarejestrowali swoje komitety wyborcze w wyścigu o fotel prezydenta. Hołownia jest znany jako dziennikarz już niefunkcjonującego kanału Religia TV, ale też występował jako juror w show Mam Talent w TVN.

Podczas rozmowy z Rzeczpospolitą Szymon Hołownia stwierdził, że zawetuje każdą ustawę, która - jak powiedział - będzie nas oddalała od neutralności klimatycznej 2050. Nie pozwoli też na ingerencję w samorządy.

-Kładę samorządowe weto dla wszystkich ustaw, które będą dalej odbierać samodzielność, czyli pieniądze i kompetencje samorządom - zapowiedział kandydat

Hołownia powiedział, że nie będzie prezydentem, który będzie wetował wszystko. Nie wyklucza współpracy z PiS

- Oczywiście, że wyobrażam sobie współpracę z PiS w obszarach spójnych z moimi programowymi priorytetami. Podpiszę każdą ustawę, która będzie rozwiązywała realne problemy, a nie tworzyła nowe - mówił w wywiadzie były dziennikarz TVN.