Kuriozalna odpowiedź Dudy na pytanie o TVP: "To łup polityczny"

Źródło obrazka: Screen z YouTube / Kanał: Imponderabilia


Andrzej Duda wziął udział w długim wywiadzie u Karola Paciorka na kanale YouTube Imponderabilia.

Prezydent RP został zapytany o sytuacje z propagandą polityczną w mediach publicznych

- Bardzo mnie boli to, co się dzieje z Telewizją Publiczną i z Polskim Radiem. Ja się nie chcę wieszać na dwóch miliardach, nie chodzi o pieniądze. Dobrze poinformowane społeczeństwo jest dużo zdrowsze niż źle poinformowane społeczeństwo. Ja się bardzo cieszę, że my się widzimy, tylko, ja szczerze mówiąc wolałbym sobie oglądać kampanię wyborczą w mediach publicznych, przeprowadzoną w taki sposób, żebym ja nie miał dodatkowych pytań do kandydatów na prezydenta, ale widzę, że to kuleje (...) Ja chcę, żeby telewizja publiczna była nudna czasem, bo niektóre rzeczy bywają nudne, ale żeby informowała porządnie polskie społeczeństwo. Jak widziałem to wydanie wiadomości, w którym był kilkuminutowy spot, który był spotem wyborczym, tam nie było napisu sfinansowano z komitetu, ale on tak wyglądał, to mnie to po prostu boli, ponieważ ja jestem osobą, która czerpie wiedzę z różnych mediów i uważam, że mam poglądy staram się je crossować, rozglądam się na prawo/lewo, mam różnych znajomych, którzy głosują na różne osoby, telewizja publiczna leży w Polsce, w tym momencie. Co Pan może z tym zrobić? - powiedział i zapytał Karol Paciorek z kanału
Imponderabilia.

- Ja myślę tak, sytuacja z telewizją publiczną jest zła, ale to kwestia ostatnich lat, tylko jeżeli spojrzymy na to obiektywnie, to jest to kwestia, która ma miejsce u nas od bardzo dawna. Telewizja publiczna jest swoistym łupem politycznym, prezydent Lech Kaczyński próbował coś z tym zrobić, spotykał się z przedstawicielami środowisk artystycznych związanych z filmem, próbował dokonywać tutaj reform, ale wtedy Platforma Obywatelska nie była tym zainteresowana, ponieważ miała telewizję jako swój łup polityczny - odpowiedział prezydent Andrzej Duda.

- Z całym szacunkiem, tam nie było takich cyrków jak teraz, ja wiem, każda partia od kiedy pamiętam zawsze w swoją stronę to robiła - przerwał mu Karol Paciorek z kanału Imponderabilia.

- No muszę Panu powiedzieć, że tutaj się akurat z Panem nie zgodzę, dlatego, że ja mam tutaj osobiste doświadczenia, ja też byłem na jednym z wywiadów w telewizji publicznej w czasie poprzedniej kampanii prezydenckiej wyborczej i muszę powiedzieć, że zostałem potraktowany tak, że wielu ludzi było ciężko oburzony, że można było potraktować tak nie tylko kandydata, ale przede wszystkim człowieka - odpowiedział prezydent.

Poniżej cały wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą na kanale Imponderabilia