Morawiecki podejmuje radykalne środki w związku z koronawirusem!

Źródło obrazka: Kancelaria PremieraKoronawirus (COVID-19) zbiera na świecie śmiertelne żniwo i rozprzestrzenia się coraz szybciej. Kilka dni temu liczba zarażonych przez koronawirusa przekroczyła 100 tysięcy. Wirus obecnie szybko rozprzestrzenia się w Europie

Nie zawsze wyświetlamy się na Facebooku, więc zapamiętaj adres: apolityka.pl, żeby nie przegapić więcej tego typu artykułów. apolityka.pl to apolityczny portal informacyjny :)

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada radykalne kontrole sanitarne na granicach z Czechami i Niemcami. Wprowadzimy takie kontrole jako pierwszy kraj w strefie Schengen.

- Jesteśmy pierwszymi lub jednymi z pierwszych w Europie, którzy to robią - wdrażamy kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami na głównych przejściach - powiedział Morawiecki

Morawiecki powiedział, że powiadomił już szefów rządów innych państw o tych planach.

- Poinformowałem o tym kanclerz Merkel i premiera Andreja Babiša, by w naszych relacjach było to odpowiednio ujęte - mówił premier.

Premier zaapelował również do organizatorów imprez masowych w zamkniętych obiektach, aby ci te imprezy odwoływali. Twierdzi, że to właśnie tego typu imprezy były przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa w innych państwach.

- Masowe imprezy w innych krajach był przyczyną szybszego rozprzestrzeniania się koronawirusa - twierdzi Morawiecki