Hołownia skomentował porażkę Trzaskowskiego

Źródło obrazka: Facebook / Szymon Hołownia


Szymon Hołownia skomentował wynik wyborów. Jego zdaniem porażka Rafała Trzaskowskiego ma swoje podłoże.

Dziennikarz jest przekonany, że gdyby to on wszedł do drugiej tury wyborów, to Andrzej Duda miałby o wiele mniejsze szanse.

Dlaczego Rafał Trzaskowski przegrał? Według Hołowni - Nie dlatego, że zmobilizował za mało zwolenników. Przeciwnie - zmobilizował całkiem sporo. Pokonał go mur wzniesiony nie przez niego samego: negatywny elektorat jego partii - napisał w swoim poście na facebooku Hołownia.

Szymon Hołownia zasugerował, że to on byłby lepszym kandydatem i byłby zdolny do zwycięstwa:

- Duda, jako kandydat PiS, ma jeszcze większy elektorat negatywny. Ale ma też większy bazowy, pozytywny. W tej sytuacji strategicznym rozwiązaniem było zaproponowanie kandydata nie wywołującego alergii u tych, którzy wahali się do końca, a ostatecznie zagłosowali wczoraj na Dudę - stwierdził były dziennikarz TVN.

- Takich ludzi znam, okazało się w tych dniach, takich wielu. Mówili mi, że nie mają wyboru. Że nie kochają PiS, ale nie wyobrażają sobie „powrotu PO”. Wybrali gościa z PiS nie dla niego samego, ale żeby nie wybrać tego z PO - dodał.

Pod jego postem w serwisie społecznościowym wylała się fala krytki ze strony osób zdruzgotanych porażką Rafała Trzaskowskiego. Wiele osób oskarża go za to, że nie poparł wprost kandydata Koalicji Obywatelskiej i dlatego część jego wyborców została w domach, a 15% z nich zagłosowało na Andrzeja Dudę.