Szokująca wizja! Angela Merkel powiedziała, ilu Niemców dotknie koronawirus!

Źródło obrazka: Johannes Maximilian / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)Koronawirus zbiera śmiertelne żniwa, w ciągu ostatniej doby w samych Włoszech umarło 168, a wirusa wykryto u 981 osób (10149 zarażonych ogólnie)

Nie zawsze wyświetlamy się na Facebooku, więc zapamiętaj adres: apolityka.pl, żeby nie przegapić więcej tego typu artykułów. apolityka.pl to apolityczny portal informacyjny :)

W Niemczech epidemia również się rozwija, na obecną chwilę zarażonych koronawirusem jest 1281 osób, z czego dwie osoby zmarły.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel snuje czarne wizje dotyczące koronawirusa. Jej zdaniem wirus dotknie większość populacji Niemiec.

Jak twierdzi portal rp.pl na podstawie doniesień niemieckich mediów, Angela Merkel powiedziała, że "od 60 do 70 proc. ludzi w Niemczech zostanie zarażonych koronawirusem".

To gigantyczna liczba, gdyby doszło do takiej skali pandemii, to na podstawie podanej przez WHO śmiertelności zarażonych tym wirusem (3.4%), zmarłoby aż 1.68 mln Niemców (obliczenia na podstawie zarażonej 60% populacji Niemiec).